MechanikaPorady

Jak wyłączyć alarm w samochodzie?

Jak wyłączyć alarm w samochodzie?

W przypadku gdy alarm nie chce sam się wyłączyć i dalej wydaje uciążliwy dźwięk po otwarciu drzwi i nie da się go wyłączyć pilotem, należy wiedzieć co zrobić, aby przestał wydawać dźwięk.

Jak wyłączyć alarm w samochodzie?

Przed rozpoczęciem bardziej skomplikowanych działań należy upewnić się, czy aby na pewno kluczyk został poprawnie przekręcony w stacyjce samochodu. Co więcej, alarm w przypadku większości modeli aut wyłącza się automatycznie, wtedy gdy samochód jest na chodzie. Jeśli to też nie pomoże, to należy poszukać innego sposobu. Jednym z nich jest chyba najpopularniejsze wyjęcie odpowiedniego bezpieczniak z tablicy rozdzielczej. Jednakże przed usunięciem bezpiecznika należy dowiedzieć się, który z nich jest odpowiedzialny za alarm. Warto nadmienić, że sposób ten zadziała tylko wtedy, gdy alarm nie ma osobnego zasilania. Jest to sposób doraźny, ponieważ wyjęty bezpiecznik wyłącza całkowicie alarm, więc samochód nie jest bezpieczny. W takim wypadku należy udać się do specjalisty, czyli do mechanika, który naprawi alarm po to, aby auto było dalej bezpieczne.

Inne sposoby na wyłączenie alarmu

Bardziej inwazyjnym sposobem wyłączenia alarmu w przypadku gdy zlokalizowanie bezpiecznika okazuje się niemożliwe jest zlokalizowanie syreny alarmu. Najczęściej znajdują się one pod maską auta, lecz zależy to od marki oraz modelu. Nie jest to proste zadanie i powinno się je stosować tylko wtedy, gdy nie ma się innego wyjścia. Przed rozpoczęciem całej operacji należy odłączyć akumulator, po to, aby być bezpiecznym. Alarm nie będzie hałasować, co pozwoli na sprawne oraz spokojne poszukiwanie syreny alarmowej. Syrena alarmowa ma najczęściej kształt podobny do trąbki lub klaksonu. Warto sprawdzić w sieci gdzie znajduje się syrena po to aby nie pomylić jej z innym elementem pod maską. Syrena alarmowa to element zasilany prądem, więc należy odłączyć od niej zasilanie. Będzie ona podpięta do dwóch kabli, czyli do mocy i masy. Trzeba wiedzieć jak je odróżnić, jednakże można po prostu odłączyć oba kable lub odciąć je i zabezpieczyć taśmą izolacyjną. Tak odcięte kable należy przykleić do jakiegoś elementu pod maską po to aby nie uciekły i mogły zostać ponownie podłączone podczas naprawy auta. Po skończonej operacji można ponownie podpiąć akumulator i cieszyć się spokojną jazdą. Warto jednak pamiętać o tym, że alarm, który jest odłączony, sprawia, że auto może paść łupem złodzieja. Należy więc jak najszybciej udać się do serwisu w celu naprawy alarmu. Tylko ze sprawnie działającym alarmem, samochód jest bezpieczny.

Udostępnij