Przyciemnianie szyb w samochodzie ma bardzo wiele zalet, dlatego też kierowcy coraz częściej decydują się na tego typu zabieg. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak przyciemnić szyby w samochodzie i czy jest to legalne?
Czy można przyciemnić szyby w samochodzie?
Prawo jak powszechnie wiadomo reguluje różnorodne aspekty naszego życia, dlatego też wielu kierowców zadaje sobie pytanie, czy przyciemnienie szyb jest legalne. Aktualne przepisy dotyczące ruchu drogowego skonstruowane zostały w taki sposób, aby kierowcy posiadali dostateczną widoczność dookoła pojazdu. Kierowcy mogą przyciemniać szyby zgodnie ze swoimi własnymi preferencjami. Pamiętać należy jedynie o tym, że zgodnie z przepisami szyba przednia powinna mieć przepuszczalność światła na poziomie 75%. Jeżeli chodzi o szyby boczne to przepuszczalność światła powinna być na poziomie 70%.
Jak bezpiecznie usunąć folię przyciemniającą z szyb?
Dużym atutem nowoczesnych folii do przyciemniania szyb jest to, że można w każdej chwili szybko je usunąć. Podstawowym błędem wielu kierowców jest ściąganie foli na zimo. Z metody usuwania na zimno można skorzystać tylko podczas kontroli policyjnej. Aby bezpiecznie usunąć folię należy w pierwszej kolejności sprawdzić z jaką folią w rzeczywistości mamy do czynienia. Aby dokładnie usunąć folię warto skorzystać z pomocy opalarki. Folię z szyby należy ściągać do środka pod kątem 45 stopni. Folię stopniowo wygrzewamy po bokach i podważamy na rogu. Ważne jest to, aby strumień ciepła kierować wyłącznie na szybę. W ten sposób nie ma ryzyka uszkodzenia elementów dookoła. Osoby, które nie wiedzą jak zdjąć folie przyciemniającą z szyb mogą skorzystać z pomocy odpowiednich fachowców.
Przyciemnianie szyby samochodowej od a do z
Aby przyciemnić szybę w samochodzie należy oczywiście kupić specjalną folię. Wysokiej jakości folie znaleźć można w renomowanych sklepach motoryzacyjnych. Uważać należy na chińskie folie od nieznanych producentów, których jest pełno na aukcjach internetowych. Tylko inwestując w oryginalną folię będziemy mieć pewność, że służyć będzie ona latami. Przy klejeniu folii przydać może się także plastikowa szpachelka, dzięki której nie ma problemu z rozprostowaniem folii. Podczas naklejania folii przydać może się również miękka szmatka i duża ilość wody. Po zerwaniu zewnętrznej warstwy folii na klej nakłada się wodną miksturę. Zraszamy także wewnętrzną powierzchnię szyby na którą naklejana będzie folia. Dzięki wodzie opóźni się działanie kleju. Naklejoną folię należy rozprostować szpachelką, dzięki czemu będzie można wyciągnąć nadmiar wody. Aby uniknąć smug nie można zbyt mocno naciskać szpachelką.