MotoryzacjaPorady

Nowy czy używany? Jaki samochód do 50 tys. wybrać?

Nowy czy używany? Jaki samochód do 50 tys. wybrać?

Jaki samochód warto wybrać, mając 50 tys. zł? Nowy a może używany? Spełnienie wszelkich wymagań dotyczących wyposażenia, mocy, funkcjonalności i komfortu jazdy może być problematyczne, a głównym ograniczeniem jest nasz budżet. Sprawdźmy wiec, jaki samochód do 50 tys. można kupić?

Nowe auta do 50 000 zł

Wyjazd nowym autem z salonu z budżetem do 50 000 zł jest jak najbardziej możliwy, ale wybór będziemy mieć ograniczony do aut z segmentu A. Są to samochody niezbyt duże, ale które mogą pomieścić dwie osoby dorosłe, dwójkę dzieci i niewielką ilością bagażu. Za samochód z segmentu B zapłacimy już ponad 52 000 zł, więc pozostają one poza naszymi możliwościami finansowymi. Cena samochodu segmentu A zaczyna się od 40 000 zł, więc resztę kwoty możemy przeznaczyć na dodatkowe, indywidualnie dobrane wyposażenie. Należy zauważyć, że najniższe ceny dotyczą bazowych wersji pojazdu, które  nie są zazwyczaj pozbawione klimatyzacji i nie mają dodatkowego wyposażenia. Decydując się na zakup, należy porównać ceny tego samego modelu u różnych dealerów, ponieważ ceny mogą się znacznie różnić. W związku z naszym ograniczonym budżetem nie mamy za wielkiego wyboru. Nowe samochody, które można kupić do kwoty 50 000  zł to m.in. Fiat Panda, Dacia Duster, Toyota Aygo, Kia Picanto, Fiat Panda, Citroen C1, Hyundai i10 lub Mitsubishi Space Star.

Samochód z rynku wtórnego do 50 tys. zł.

Nie można zaprzeczyć, że samochody zagraniczne przyjeżdżające do naszego kraju to najczęściej te z bardzo dużym przebiegiem, niepewną lub trudną historią serwisową, lub po poważnych naprawach blacharskich.  50 tys. zł za samochód z rynku wtórnego to kwota, która pozwoli nam na duży wybór pojazdów z różnych segmentów. Jednak każda transakcja wymaga starannej kontroli, dlatego trzeba uważać, aby nie kupić, np. samochodu po dużej stłuczce. Jak można zabezpieczyć przed oszustwem? Przed zakupem trzeba auto starannie sprawdzić, najlepiej przez profesjonalnego mechanika. Dokładny przegląd w autoryzowanym serwisie kosztuje zwykle 300 – 500 zł, ale pozwoli nam poznać np. historię serwisu. Ważne jest również dokładne sprawdzenie karoserii i stanu silnika,  pozornie drobne usterki w układzie wtryskowym lub w silniku mogą kosztować kilka tysięcy złotych. W przypadku mniejszych modeli (segmenty B i C) można wybierać spośród bogato wyposażonych wersji, które w salonach są bardzo drogie. Za te pieniądze naprawdę możemy wybierać spośród niemal każdej marki samochodu. Używane modele samochodów, które można kupić do 50 000 zł tom.in. Volkswagen Passat, Skoda Rapid, Kia Ceed, Renault Megane III RS, Lexus GS 30, Kia Sportage III, Honda CRV III, Peugeot 308 II, Toyota Auris II, Opel Insignia II, Hyundai i30, Volkswagen Golf, Vollvo S60. To tylko część z długiej listy możliwości, więc jeśli zdecydujesz na kupno auta używanego, będziesz mógł lepiej dobrać auto do swoich potrzeb.

Wybór między nowym a używanym pojazdem wydaje się dość trudny, ale zawsze trzeba się kierować przede wszystkim jego późniejszym przeznaczeniem i naszymi preferencjami. Czy marzymy o nowym, mały bezawaryjnym samochodzie? Czy większym, lepiej wyposażonym, ale z możliwością wystąpieniem już pewnych usterek? Jaki samochód do 50 tys.? Każdy odpowie sobie na to pytanie już indywidualnie.

Udostępnij