MotoryzacjaTransport

Ile kosztuje najdroższy samochód świata?

Ile kosztuje najdroższy samochód świata?

Ile kosztuje najdroższy samochód świata? Ta kwota jest niewyobrażalna dla przeciętnego Kowalskiego. Do najdroższych samochodów na świecie należą Lamborghini i Bugatti. To, czy są ładne, jest kwestią gustu, ale z pewnością luksusowe, niedostępne i rozwijają zawrotne szybkości.

Wymarzony samochód — Porsche, Jaguar czy Mercedes?

Jeśli chodzi o drogie i szlachetne samochody, to pierwsze co przychodzi na myśl to Porsche, Jaguar czy Mercedes. O ile te marki samochodów kojarzą się z luksusem, przyjemnością z jazdy, mocą koni mechanicznych i ekscytującymi udogodnieniami, ich ceny to zdecydowanie za mało na tytuł najdroższego samochodu na świecie.

Bugatti La Voiture Noire

Kiedyś najdroższy nowy samochód na świecie — to właśnie sprawia, że Bugatti La Voiture Noire jest tak cenny.

Model Bugatti jest szczególnie interesujący ze względu na historię jego powstania. W 2019 roku model został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie. La Voiture Noire został zaprezentowany z okazji 110 rocznicy powstania marki i jest hołdem złożonym Bugatti Type 57 SC Atlantic, który został również wykorzystany jako wzór do projektu. Nadwozie jedynego w swoim rodzaju Bugatti zostało wykonane ręcznie z włókna węglowego. Nie tylko historia i stylistyka La Voiture Noire są wyjątkowe, osiągi samochodu również mówią same za siebie. Przy 1500 km i 1600 nm samochód sportowy potrzebuje tylko trzech sekund, aby przyspieszyć od zera do 100 kilometrów na godzinę. Wysoka cena 16,7 mln euro wynika z połączenia różnych czynników, takich jak ręcznie wykonane nadwozie, wysokie osiągi oraz historia jego powstania.

Czwarte miejsce wśród najdroższych nowych samochodów na świecie

Przez pewien czas Bugatti był uważany za najdroższy nowy samochód na świecie. Bugatti La Voiture Noir zajmuje teraz czwarte miejsce. Obecnie najdroższym samochodem na świecie jest Rolls-Royce Boat Tail z ceną 23 mln euro. Boat Tail to zindywidualizowany produkt. W bagażniku jest chłodzony schowek na szampana i specjalny parasol.
Samochód jest idealny na relaksującą podróż wzdłuż wybrzeża — bliskość do wody wyraża się już w nazwie (Boat Tail: ogon łodzi) i projekcie. Z tyłu czteromiejscowe łuki przypominają klasyczny jacht motorowy Riva – projekt, który pojawia się w ekstrawaganckich samochodach od prawie 100 lat. Cena nie została oficjalnie ogłoszona, ale mówi się o 23 milionach euro.

Nieznani kupujący

Boat Tail i La Voiture Noire mają jedną wspólną cechę — oba zostały sprzedane anonimowym klientom. Plotki, głoszą, że La Voiture Noire trafił do miłośnika samochodów i zawodowego piłkarza Cristiano Ronaldo, ale Bugatti temu zaprzecza. Podobno Boat Tail trafił do małżeństwa, co wzbudziło podejrzenia, że nowymi właścicielami samochodu zbudowanego na zamówienie są Beyoncé Knowles i Jay-Z.

Udostępnij